Logo Gmina Przesmyki

Turystyka

PRZESMYKI - TĘCZOWY SPACER DOLINĄ BUGU

Mapa Przesmyki - Tęczowy Spacer

TRInO - Turystyczno-Rekreacyjne Imprezy na Orientację - to imprezy z mapą i/lub kompasem, których głównym celem jest turystyczne i rekreacyjne spędzanie czasu na poznawaniu w interesujący sposób walorów turystyczno-krajoznawczych różnych miejscowości i miejsc.

TRInO dedykowana jest dla wszystkich turystów pieszych i rowerzystów, również do osób początkujących, które nie mają jeszcze doświadczenia w wędrówkach z mapą (i ewentualnie z kompasem).

Zasady uczestnictwa

Udział w imprezach na orientację, w tym również turystyczno-rekreacyjnych TRInO polega na przebyciu trasy pomiędzy zaznaczonymi na mapie punktami kontrolnymi (PK), którymi są różne obiekty stałe według dowolnie wybranej przez uczestnika (zespół) trasy.

Swoją obecność na właściwym punkcie kontrolnym uczestnik (zespół) potwierdza sam poprzez dokonanie odpowiedniego wpisu do karty startowej. Na trasach TRInO punktami kontrolnymi są konkretne obiekty stałe (charakterystyczne czy nietypowe), do których zostały ułożone szczegółowe pytania.

Potwierdzenie obecności przy punkcie (powierdzenie PK) odbywa się poprzez wpisanie odpowiedzi na zadane pytanie - wynikające z dokładnej obserwacji danego obiektu lub sąsiadującego z nim terenu. Istotne jest więc odnalezienie właściwego miejsca (PK).

Sposób postępowania

Uczestnik (zespół, np. rodzina, grupa szkolna) zainteresowany przebyciem trasy - pobiera i/lub drukuje materiały startowe (ew. zaznacza na własnej mapie) i w dowolnym czasie przechodzi trasę przez zaznaczone miejsca, dokonując potwierdzeń punktów kontrolnych poprzez wpisanie na kartę startową odpowiedzi na pytania zgodnie z ich opisem dołączonym do mapy.

Opis do mapy zawiera szczegółowe pytania, na które uczestnik/zespół musi odpowiedzieć poprzez obserwację danego obiektu i wpisać odpowiedź na kartę startową. Trasę można pokonywać w dowolnym kierunku i potwierdzać PK w dowolnej kolejności. Start i Meta zwykle są umowne (trasy można zaczynać i kończyć w dowolnym miejscu, a nawet pokonywać je w kilku turach).

Wypełnioną kartę startową (zawierającą odpowiedzi do punktów kontrolnych) uczestnik (zespół) dostarcza do organizatorów: przesyła na adres e-mail: poczta@trino.pttk.pl lub bezpośrednio na imprezie na orientację do organizatorów: członków MKInO PTTK lub Klubu InO STOWARZYSZE.

Potwierdzenie udziału

Uczestnik może otrzymać potwierdzenie udziału w TRInO, które może posłużyć do potwierdzenia odznak turystycznych: Odznaki Imprez na Orientację lub innych dyscyplin turystyki kwalifikowanej (np. krajoznawcze, itp.). Potwierdzenia (pieczątką i podpisem) może dokonać Przodownik lub Organizator InO na podstawie listy uczestników na dowolnej imprezie na orientację. Możliwe jest również uzyskanie pamiątkowej naklejki.
Jeżeli uczestnik wyraża zgodę – jego imię i nazwisko pojawi się na publikowanej liście osób (zakładka: Uczestnicy), które przebyły daną trasę (po wyrażeniu zgody na publikację danych osobowych lub np. nazwy zespołu).

Odznaka TRInO

Za przebycie odpowiedniej ilości tras możliwe jest zdobycie odznaki TRInO zgodnie z jej regulaminem. Odznaka posiada 7 stopni i można ją zdobyć za udział w turystyczno-rekreacyjnych InO.

Źródło: trino.pttk.pl

PRZESMYKI Tęczowy Spacer Doliną Bugu (mapa z pytaniami)

KARTA startowa (wersja do druku)

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Marek Zalewski</strong></p>

Marek Zalewski

Przyjęcia interesantów:

Wtorek 8:00 - 16:00

Urząd Gminy w Przesmykach

ul. 11 Listopada 13
08-109 Przesmyki

Urząd czynny w dniach:
* pon. - pt. – 8:00 - 16:00

tel./faks
(25) 641 23 11
(25) 641 23 22
e-mail:
gmina@przesmyki.pl
tłumacz języka migowego

Ikona MIGAM

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.