Logo Gmina Przesmyki

Biblioteka Publiczna

Gminna Biblioteka Publiczna w Przesmykach istnieje od 1950 roku. 

Podstawowym zadaniem jest zaspokojenie potrzeb oświatowych, kulturalnych i informacyjnych ogółu społeczeństwa oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Ponadto zadaniem Gminnej Biblioteki Publicznej jest uczestniczenie w upowszechnianiu wiedzy i kultury, w szczególności:

 

  • Gromadzenie, opracowywanie, przechowywanie i udostępnianie zbiorów, 
  • Sporządzanie i rozpowszechnianie informacji bibliograficznych i dokumentacyjnych, 
  • Działalność naukowo-badawcza, 
  • Wymiana oraz przekazywanie materiałów bibliotecznych i informacji, 
  • Organizowanie koncertów, przeglądów i festiwali, 
  • Organizowanie konkursów w różnych dziedzinach.

 

 

Kierownik jednostkiAleksandra Łęczycka

 

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek  8.00 -16.00
Wtorek  10.00 - 18.00
Środa  8.00 - 16.00
Czwartek   8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00

 

Kontakt:

Gminna Biblioteka Publiczna w Przesmykach
ul.Kościuszki 4,  08-109 Przesmyki
tel. (25) 740 97 74;
e-mail: biblioteka@przesmyki.pl

 

Mazowiecki System Informacji Bibliotecznej

Chcesz się dowiedzieć, czy nowa książka twojego ulubionego autora jest już dostępna w pobliskiej bibliotece? A może masz wolne popołudnie i nie wiesz, co z nim zrobić? Jedno klikniecie i wszystko masz jak na dłoni, a raczej na stronie Mazowieckiego Systemu Informacji Bibliotecznej www.msib.pl nowoczesnego centrum informacji, w którym znajdziesz odpowiedzi nie tylko na powyższe pytania.

 

LOGO MSIB - Mazowiecki System Informacji Bibliotecznej  

 

MSIB to zupełne przeciwieństwo tego, z czym powszechnie kojarzone są zwłaszcza mniejsze biblioteki. Mazowieccy bibliotekarze pod przewodnictwem Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego, postanowili udowodnić, że biblioteki to nie tylko rzędy półek z książkami, do których prowadzą kartkowe katalogi. Pokazali, że nie ominął ich postęp i potrafią komunikować się z użytkownikami, wykorzystując najnowsze narzędzia internetowe. Za ich pomocą wdrażają usługi zapewniające dostęp do rzetelnych i aktualnych informacji bez względu na czas i miejsce. Dzięki Mazowieckiemu Systemowi Informacji Bibliotecznej poszukiwanie ich staje się przyjemnością i rozrywką.

Celem Mazowieckiego Systemu Informacji Bibliotecznej jest połączenie systemów bibliotecznych obsługujących podstawowe zadania bibliotek z systemem portalowym, pozwalającym na dynamiczną prezentację informacji w Internecie oraz stworzenie jednolitego systemu informacji o zasobach bibliotek województwa mazowieckiego.

Do głównych funkcji systemu należy udostępnianie informacji, integracja czytelników z bibliotekami, promocja środowisk i instytucji partnerskich (biblioteki różnych typów, samorządy, instytucje pozarządowe, artyści, działacze społeczni), doskonalenie wiedzy zawodowej i integracja środowiska bibliotekarzy.

Przewiduje się, że rezultatem wdrożenia MSIB będzie zmniejszenie różnic wewnątrz regionu w zakresie dostępu do wiedzy, edukacji, informacji, jak również kształtowanie mazowieckiej świadomości regionalnej i wzrost świadomości lokalnej dzięki możliwości dostępu do danych o źródłach informacji na terenie Mazowsza. System MSIB przyśpiesza elektroniczną integrację bibliotek Mazowsza, a także przyczynia się do zmniejszenia marginalizacji bibliotek jako źródeł informacji oraz do wyrównania poziomu bibliotek publicznych. Wdrożenie systemu poprawia efektywności pracy bibliotek publicznych i wpływa na zwiększenie liczby użytkowników bibliotek.

„Rozwój społeczeństwa informacyjnego dzięki rozbudowie Mazowieckiego Systemu Informacji Bibliotecznej (MSIB II)” - projekt zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013Priorytet II – Przyśpieszenie e-rozwoju Mazowsza Działanie 2.1 – Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu  Poziom dofinansowania z EFRR: 85% Poziom dofinansowania ze środków budżetu województwa mazowieckiego: 15%   Projekt został zrealizowany w okresie: 01.03.2009 – 31.12.2012 Beneficjent: Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Andrzej Lucjan Skolimowski</strong></p>

Andrzej Lucjan Skolimowski

Przyjęcia interesantów:

Wtorek 8:00 - 17:00

Urząd Gminy w Przesmykach

ul. 11 Listopada 13
08-109 Przesmyki

Urząd czynny w dniach:
* pon. - pt. – 8:00 - 16:00
* wtorek – 8:00 - 18:00 (w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID-19 urząd czynny do 16:00)

tel./faks
(25) 641 23 11
(25) 641 23 22
e-mail:
gmina@przesmyki.pl
tłumacz języka migowego

Ikona MIGAM

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.